Górnicza orkiestra zagrała dla energetyków

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Energetyka po raz pierwszy zagrała Orkiestra Dęta PAK KWB Konin. Muzycy wystąpili podczas akademii 6 września.

Zespół ma bogaty repertuar, więc dobór muzyki odpowiedniej do okoliczności nie był problemem. Muzycy zaprezentowali utwory o lżejszym, rozrywkowym charakterze, z przewagą swingu i dixie. Nie zabrakło jubileuszowego „Sto lat” dla uczczenia 50-lecia Elektrowni Pątnów.
Występ bardzo się podobał energetykom i ich gościom. Z uznaniem oprawę muzyczną uroczystości przyjęli członkowie zarządu ZE PAK.
Z występu zadowoleni byli również sami muzycy. – Cieszymy się, że mogliśmy zagrać dla energetyków, zwłaszcza że była to akademia jubileuszowa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy mogli uczestniczyć w energetycznym święcie. Chcemy promować cały ZE PAK, bo nasze dokonania są przykładem na to, że firma poza działalnością biznesową może poszczycić się także wspieraniem kultury – powiedział kapelmistrz Mirosław Pacześny. Z pewnością orkiestra z tradycjami, o wysokim poziomie artystycznym, może w łagodny, wręcz przyjemny sposób pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy.     eg

Fot. Paulina Sakowska-Ludwiczak

Dodaj komentarz