Piłkarski niedosyt

Jeszcze nam się chce – zapewniają piłkarze reprezentujący kopalnię Konin podczas sportowej imprezy w Bełchatowie. Był to ogólnopolski halowy turniej piłki nożnej zespołów niezrzeszonych o puchar dyrektora KWB Bełchatów, zorganizowany 19-20 marca.
W turnieju wzięło udział 15 zespołów, które podzielono na trzy grupy. Górnicy z Konina znaleźli się w towarzystwie KWB Bełchatów, zespołów Old Boys Płońsk, Bestgum Polska i Elmen sp. z o.o.
Drużyna KWB Konin zaczęła od remisu 2:2 z ekipą Old Boys Płońsk. Drugie spotkanie z zespołem Bestgum Polska też było wyrównane, o czym świadczy wynik 3:3. Mecz z silną reprezentacją gospodarzy zakończył się porażką 2:5. Na koniec koniniacy pewnie pokonali Elmen 6:3. Zajęli trzecie miejsce w grupie, do awansu zabrakło zaledwie jednego punktu. W końcowej klasyfikacji znaleźli się na miejscu 7-9, czyli w połowie stawki.
Oczywiście, trochę nam szkoda, że nie wyszliśmy z grupy. Udało nam się wygrać i dwa razy zremisować, ponieśliśmy tylko jedną porażkę. Jednak to nie wystarczyło, taki był układ po podliczeniu wyników innych spotkań. Najtrudniejszym dla nas przeciwnikiem była niewątpliwie KWB Bełchatów, co zresztą odzwierciedlił wynik. Ale oni mają szerokie zaplecze, wielu zawodników, jest z kogo wybierać. Zresztą w turnieju z roku na rok gra coraz więcej piłkarzy z przeszłością ekstraklasową, a my jesteśmy amatorami i to coraz starszymi. Ale jeszcze nam się chce, mimo że udział w turnieju to nie tylko zabawa, to także spory wysiłek i weekend poza domem – mówi zawodnik naszej drużyny Tomasz Łowiński.
W zespole najlepiej spisał się Kuba Tichoń, który strzelił sześć bramek. W tym roku drużyna składała się nie tylko z pracowników kopalni i jej spółek. Górników wsparli koledzy z elektrowni: Waldemar Roszak i Arkadiusz Walczak. Pozostali zawodnicy to Tomasz Łowiński, Jakub Tichoń, Robert Frąckowiak, Krzysztof Jadczak, Dariusz Popielec, Krystian Andrzejczak i Robert Kurek.
W turnieju zwyciężyła reprezentacja Zakładu Cukierniczego „Michaś”, drugie miejsce zajął zespół Barwil-Omega, a trzecie KWB Bełchatów.           e

Na zdjęciu stoją od lewej: Waldemar Roszak, Jakub Tichoń i Tomasz Łowiński. Poniżej: Arkadiusz Walczak, Robert Frąckowiak i Krzysztof Jadczak.

Dodaj komentarz