Lampka Górnicza po raz 26.

Organizatorzy Biegu o Lampkę Górniczą mają wieloletnią praktykę, zatem o przygotowanie imprezy obawiać się nie trzeba. Jedyną niewiadomą jest pogoda, w historii biegu zdarzały się i piękne słoneczne dni, i silne wiatry, i ujemne temperatury. W tym roku imprezę zaplanowano na 9 grudnia, warunki mogą być więc zimowe. Nie odstrasza to jednak uczestników – przeciwnie, biegacze chętnie mierzą się z trudnościami.

Trasa 10-kilometrowego biegu wiedzie podobnie jak w ubiegłych latach od startu na stadionie w Morzysławiu przez ulicę Popiełuszki, Sosnową, Harcerską i Staromorzysławską do mety, którą również wyznaczono na stadionie PWSZ. Trasa na całej długości jest atestowana.

W biegu może wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat. Wpisowe wynosi 50 zł. Zapisy chętnych prowadzone są do 4 grudnia lub do wyczerpania limitu 350 miejsc. Informacje o imprezie i regulamin biegu znaleźć można na stronie www.datasport.pl, tam także przyjmowane są zgłoszenia.

Oprócz głównej klasyfikacji przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego, a także rywalizacja zawodników z Konina oraz pracodawców. Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie medal, będą też upominki od sponsorów.

W imieniu organizatora imprezy, Klubu Biegacza Aktywni Konin, zapraszamy na XXVI Bieg o Lampkę Górniczą. Start punktualnie o godz. 12.00.      e

Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz