Sądząc z mnogości propozycji, nastąpił renesans wycieczek. Wiosenne jedno- i kilkudniowe wyjazdy planują związki zawodowe i organizacje działające w kopalni Konin.

W marcu na czterodniową wycieczkę w góry, do miejscowości Małe Ciche, zaprosił swoich członków związek zawodowy „Ruch”. Takie wyjazdy, w to samo sprawdzone miejsce, związek organizuje od lat. Ich uczestnicy mogą połączyć turystykę z jazdą na nartach, w tym roku atrakcją był też wypad do term w Zakopanem. Wycieczka w góry okazała się bardzo udana, wzięło w niej udział 40 osób.
Na kwiecień także przygotowano interesujące oferty. MZZG proponuje polski Trójkąt Bermudzki, czyli zwiedzanie Puław, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Ciekawa trasa sprawiła, że wycieczka wzbudziła spore zainteresowanie. Wyjazd nastąpi 22-24 kwietnia.
Bardzo ambitny program proponuje „Solidarność” – wycieczkę do Zakopanego i na Słowację, gdzie turyści zwiedzą zabytki Kiezmarku. Jeden dzień zostanie przeznaczony na wędrówkę po górach. Wyjazd zaplanowano 14-17 kwietnia. Zapisy trwają do 8 kwietnia, ale już widać, że chętnych nie brakuje.
Na brak zainteresowania nie narzekali też organizatorzy wycieczki do Krakowa. Wręcz przeciwnie, lista bardzo szybko się zapełniła. Wyjazd firmuje zarząd koła zakładowego SITG, wycieczka odbędzie się 12-14 maja.
Na rozpoczęcie sezonu Towarzystwo Turystyczne „Gwarek” zaprasza na jednodniowy wypad do Gniezna, w sobotę 16 kwietnia.
Są także propozycje zwiedzania naszego regionu. Od maja w każdą pierwszą sobotę miesiąca TT „Gwarek” organizować będzie rajdy rowerowe po okolicy. A w drugiej połowie maja (21-22) zarząd klubu HDK zaprasza na Rajd Czerwonej Krwinki. Piesza trasa prowadzi przez kasy kazimierskie do schroniska w Gosławicach.      e

Dodaj komentarz