Pożegnanie Franciszka Bobrowskiego

Odszedł Franciszek Bobrowski, wieloletni pracownik kopalni Konin oraz działacz związkowy i społeczny. Po ukończeniu technikum górniczego pracował jako operator zwałowarki, sztygar, a potem kierownik Działu Handlu i Marketingu oraz główny inspektor ds. rozwoju.

Wiele czasu poświęcał działalności związkowej, w latach 1994-96 był przewodniczącym Związku Zawodowego Górników KWB „Konin”. Został także wybrany na wiceprzewodniczącego, a następnie przewodniczącego Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego.
W latach 2001-2005 był senatorem RP V kadencji, pracował w Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych oraz Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Od 2006 roku został trzykrotnie wybrany na wiceprzewodniczącego OPZZ.

W swojej działalności Franciszek Bobrowski skupiał się na sprawach górnictwa węgla brunatnego i pomocy ludziom. Rozpoczynając pracę w parlamencie powiedział: Branża to podstawa mojej działalności i moich zadań w parlamencie. Powinniśmy mieć swojego przedstawiciela, by próbować utworzyć grupę posłów sympatyków przekonanych o tym, że nasza branża jest naprawdę ważną gałęzią życia gospodarczego. (…) Celem mojego działania – niech to nie zabrzmi jak slogan – jest dobro naszej konińskiej społeczności. Jako przewodniczący związku dałem dowody na to, że spokój i zgoda buduje.

I tak właśnie działał – w sposób wyważony, spokojny, z nastawieniem na kompromis i szacunek dla rozmówcy, zawsze uprzejmy i życzliwy wobec innych.

Franciszek Bobrowski zmarł po ciężkiej chorobie 9 grudnia br., miał 67 lat.       g

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz