Śnieg czekał na narciarzy

Pięknie zaśnieżonymi stokami przywitała narciarzy z Konina włoska Dolina Słońca. Grupa 49 miłośników białego szaleństwa wybrała się w region Trydentu na początku roku, od 5 do 14 stycznia. Wyjazd zorganizowało Towarzystwo Turystyczne „Gwarek”.

Val di Sole przygotowała dla narciarzy nie tylko porządny śnieg, ale i – zgodnie z nazwą – mnóstwo słońca, zwłaszcza przez ostatnie trzy dni pobytu. Gwarkowie założyli bazę w niewielkiej miejscowości Pejo, pięknie położonej w malowniczej dolinie, bardzo spokojnej i cichej o tej porze roku, skąd blisko do ośrodków narciarskich światowej klasy: Madonna di Campiglio, Tonale, Marilleva czy Folgarida.

To rejon wyjątkowo atrakcyjny narciarsko. W samym Pejo jest wiele urozmaiconych tras, w większości czerwonych, czyli o średnim poziomie trudności. Nowoczesną kolejką można wjechać na wysokość 3000 m. Korzystaliśmy z pobliskich stoków przez trzy dni, a podczas trzech kolejnych odwiedziliśmy słynną Madonnę di Campiglio i inne miejscowości. Mogliśmy też wziąć udział z nocnym zjeździe z pochodniami. Nazjeżdżaliśmy się do woli, chyba wszyscy byli bardzo zadowoleni, choć, trzeba przyznać, nie obeszło się bez urazu – mówi prezes TT „Gwarek” Witold Kłosowiak.
Narciarze szusowali nie tylko rekreacyjnie, była też sportowa rywalizacja na stoku w kilku kategoriach: pań, panów, seniorów i snowboardzistów. Zwycięzcy otrzymali upominki.

Uczestnicy wyjazdu chwalili nie tylko dobre warunki narciarskie i piękną okolicę, ale też wyjątkowo miłą atmosferę pensjonatu i przepyszne jedzenie. Okazało się, że hotel jest wyposażony w saunę i jacuzzi, więc po dniu spędzonym na stoku można się było zregenerować i wypocząć.
Chyba wielu narciarzy myśli już o przyszłorocznym wyjeździe…             e

Fot. Robert Hajdrych i Józef Juras

Dodaj komentarz