Młodzi krwiodawcy zdobyli Puchar Zbynka

W słoneczną sobotę 21 kwietnia na boisku PWSZ w Koninie stawili się krwiodawcy, by powalczyć w XII Spartakiadzie o Puchar Zbynka. Organizatorem zawodów był Górniczy Klub HDK PCK im św. Barbary działający przy PAK KWB Konin. Imprezę prowadził jej pomysłodawca Zbyszek Kluska.

Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn. Były to reprezentacje Klubu HDK PCK MNB Kawnice, Klubu HDK PCK Elektrowni Konin, Klubu HDK PCK Związkowiec Chorzeń, klubu działającego w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, Klubu HDK PCK PWSZ w Koninie, Klubu HDK PCK Błękitna Kropelka z Biedruska, Stowarzyszenia HDK Fara Inowrocław oraz górniczego klubu kopalni Konin. Uczestnicy walczyli w rozmaitych konkurencjach, był skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, bieg na 400 m, bule i slalom z piłką lekarską. Organizatorzy przygotowali też konkurencję niespodziankę – łowienie rybek z zawiązanymi oczami.

Puchar Zbynka wywalczyła drużyna ZSG-E. Drugie miejsce zajął Klub HDK PCK Biedrusko, a trzecie Klub HDK PCK z Kawnic. Oba te zespoły otrzymały puchary ufundowane przez posła Tomasza Nowaka z PO, który je osobiście wręczył. Klub z Kawnic został wyróżniony także pucharem starosty powiatu, a puchar ufundowany przez prezydenta Konina otrzymała drużyna z Inowrocławia, nagrodę wręczył wiceprezydent Sławomir Lorek. Pozostałe zespoły dostały puchary za udział, a zawodnicy medale.
Organizatorzy dziękują wszystkim za sportową walkę, a państwu Ani i Józefowi Tomickim za pomoc w prowadzeniu zawodów.

Zbigniew Kluska

Fot. organizatorzy

Dodaj komentarz