Wędkarze spławikowi rozpoczęli sezon

W sobotę 21 kwietnia na kanale Warta – Gopło w Rudzicy odbyły się zawody otwarcia sezonu w wędkarstwie spławikowym. Była to jednocześnie pierwsza tura mistrzostw koła PZW nr 2 przy kopalni Konin.

Do rywalizacji przystąpiło 25 seniorów oraz dwóch juniorów. Po rozlosowaniu stanowisk i rozłożeniu sprzętu o godzinie 9.00 przystąpiono do współzawodnictwa. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie. Sędzią głównym był niezmiennie kolega Henryk Kamiński, wspomagał go kolega Wiesław Śramski. Pomimo korzystnych warunków atmosferycznych ryby brały chimerycznie. Brania były sporadyczne, dominowały płocie, krąpie, czasem zdarzały się karasie i linki. Po trzech godzinach sędzia główny dał sygnał oznajmiający zakończenie rywalizacji i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Po krótkiej przerwie na posiłek i po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Jedyna kobieta biorąca udział w zawodach pani Irena Markowska złowiła 1180 g ryb i otrzymała pamiątkowy puchar. Był to wynik na miarę piątego miejsca w rywalizacji seniorów. Natomiast w kategorii juniorów Maksymilian Woźniak uzyskał 2600 pkt., a Wiktor Śliwczyński 1080 pkt.
A oto wyniki kategorii seniorów:
1. Andrzej Grądziel                      3020 pkt.    B (sektor)
2. Dariusz Woźniak                     2360 pkt.    A
3. Bogumił Pluta                             2620 pkt.   B
4. Stanisław Harmaciński          1900 pkt.    A
5. Jarosław Łyska                           2160 pkt.    B
6. Bogumił Zalewski                      1760 pkt.    A
7. Mariusz Wróblewski                2120 pkt.    B
8. Andrzej Wilczyński                    1720 pkt.    A
9. Marcin Nowakowski                  2100 pkt.    B
10. Krzysztof Śliwczyński            1500 pkt.    A

Zarząd Koła nr 2 przy PAK KWB Konin dziękuje wszystkim za udział w zawodach i zaprasza na kolejne spotkania nad wodą.         pk

Fot. Koło PZW

Dodaj komentarz