Pod kleczewską wieżą

Orkiestra Kopalni Konin wystąpiła w roli gwiazdy podczas XXVIII Regionalnego Amatorskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „O Kleczewską Wieżę”, który zorganizowano 24 czerwca.
W przeglądzie wzięło udział dziesięć zespołów z naszego regionu, reprezentujących m.in. Wilczyn, Królików, Rychwał, Ślesin czy Brzeźno. Główną nagrodę, Złotą Wieżę, zdobyła Sompoleńska Orkiestra Dęta.
Po przesłuchaniach konkursowych, które ze względu na deszczową pogodę odbyły się nie na kleczewskim stadionie, a w hali sportowej, muzycy w górniczych mundurach zagrali godzinny koncert. Zaprezentowali standardy muzyki rozrywkowej.  Ich występ spotkał się z aplauzem publiczności oraz kolegów z innych orkiestr, którzy bardzo uważnie przysłuchiwali się kopalnianym muzykom. Orkiestra zdobyła także uznanie komisji konkursowej, w której zasiadali prof. Roman Gryń, kierownik Katedry Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej w Poznaniu, oraz mjr Paweł Joks, kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Lotniczych. Obaj panowie, którzy są trębaczami, wyrazili chęć wspólnego występu z górniczym zespołem.
Po koncercie kapelmistrz Mirosław Pacześny nie krył zadowolenia. – Zespół jest w dobrej kondycji, przy sprzyjających wiatrach możemy się równać z najlepszymi orkiestrami wojskowymi, liczącymi się na rynku muzycznym. Pracujemy jak w zespole zawodowym, każdy odpowiada za swoją partię, ale musimy się idealnie zgrać jako całość. Dziękuję muzykom i wszystkim naszym sympatykom, wśród których jest prezes Adam Kłapszta – powiedział.
Muzycy górniczej orkiestry zostali zaproszeni na Święto Policji 27 lipca oraz na koncert do Kwidzyna. g

 

Dodaj komentarz