Prawie 14,5 tysiąca posadzonych drzew – wśród nich dęby, sosny, wiązy i lipy – to bilans tegorocznej akcji „Lasy pełne energii”, podjętej przez spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
Akcja jest jednym z projektów społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanych w PGE, adresowanych do społeczności lokalnych. Wspiera budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, a także wpisuje się w ideę „zielonego biura”, zgodnie z którą pracownicy rozsądnie korzystają z materiałów, na przykład oszczędzając papier.
Do tej pory PGE GiEK przeprowadziła 6 akcji „Lasy pełne energii”. Do współudziału zaproszono nadleśnictwa z kilku regionów kraju oraz młodzież szkolną. W Bełchatowie uczniowie posadzili 7700 nowych drzewek. W Gryfinie, na terenie Puszczy Bukowej, posadzono 4 500 sadzonek dębu i 500 sadzonek lipy. Z kolei w Opolu uczniowie szkół podstawowych postanowili posadzić 1 000 drzewek. Natomiast w okolicy Zgorzelca, na terenie Nadleśnictwa Pieńsk, w nowo powstającym lesie zasadzono 750 młodych wiązów.
Wszystkie linie biznesowe GK PGE zamierzają posadzić na terenie całego kraju 100 tysięcy drzew, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości.       e

Źródło: Węgiel Brunatny nr 2 (103)

Dodaj komentarz