Czerwone pióropusze w Kutnie

Orkiestra Dęta PAK KWB Konin pod batutą Mirosława Pacześnego została zaproszona do udziału w kutnowskiej majówce.
W ramach tej imprezy 30 kwietnia po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Orkiestr Dętych, w którym obok muzyków z Konina wystąpiły orkiestry OSP z Kutna i Wrzesińskiego Ośrodka Kultury, a także poznański zespół Tsigunz Fanfara Avantura. Po przemarszu głównym traktem Kutna, ulicą Królewską, na Plac Wolności każda z orkiestr przedstawiła swój program.
Przygotowaliśmy głównie muzykę rozrywkową, popularne tematy z filmów i musicali, jak „James Bond” czy „West Side Story”. Zagraliśmy także „Amerykanina w Paryżu” w przystępnej aranżacji. W dniu festiwalu w Kutnie było zimno, ale słuchacze bardzo ciepło nas przyjęli. Większość ludzi nie wie, że orkiestry dęte mogą grać lżejszy repertuar, niektórzy byli więc zaskoczeni. Dyrektor domu kultury pan Radosław Rojewski był bardzo zadowolony z naszego występu, ja również. Myślę, że zrobiliśmy dobre wrażenie – opowiada kapelmistrz Mirosław Pacześny.

Muzycy z Konina mieli okazję zaprezentować się w poważniejszym, patriotycznym repertuarze na zakończenie majówki. Święto Konstytucji 3 Maja ma w Kutnie podniosłą oprawę, co roku w obchodach uczestniczą tłumy mieszkańców.
Po uroczystej mszy odbyła się część oficjalna na głównym placu, gdzie orkiestra dała krótki koncert połączony z pokazem musztry paradnej.         e

Dodaj komentarz