GG 30 lat temu

Źle, choć lepiej

Od stycznia  do końca  czerwca  bieżącego roku  w kopalni  wydarzyło się  15 wypadków  przy pracy.   W rozbiciu  na poszczególne miesiące  ilość ich jest  następująca:  styczeń – 2 lekkie,  luty – 2 ciężkie i 1 lekki,  marzec – 2 ciężkie i 2 lekkie,  kwiecień – 1 lekki,  maj – 1 lekki,  czerwiec – 4 lekkie.

Źle,  że wypadki nadal się zdarzają,  ale w porównaniu  z analogicznym okresem  ubiegłego roku  jest znaczna poprawa,  bowiem od stycznia  nie było  wypadku śmiertelnego.  Najbardziej obciążone  konto wypadkowe  ma pion administracji i MS  (5, w tym 1 ciężki).  Żadnego niebezpiecznego  zdarzenia  nie zanotowano  na „Lubstowie”,  w odwodnieniu podziemnym,  warsztatach,  TKG  i  TRT.

W skróconym zapisie

Pracownicy wystawiający w kopalni faktury wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawicieli urzędu skarbowego. Szkolenie zorganizowano w związku z wprowadzeniem podatku VAT.

Od 15 lipca dział AM przyjmuje wnioski o udzielenie pożyczki na remont i modernizację mieszkania oraz na remont domu jednorodzinnego. Wnioski mogą składać pracownicy, którzy w ciągu ostatnich 5 lat nie korzystali z żadnej pożyczki, pracują w kopalni co najmniej 10 lat, a od 5 lat są zameldowani w danym lokalu.

Dział Handlowy będzie w sierpniu prowadzić sprzedaż poprzetargową gruntów zrekultywowanych po wyrobisku górniczym odkrywki „Jóźwin”. Do sprzedaży zostanie zgłoszonych 6 działek w gminie Kleczew o powierzchniach od 3 do 58 ha. Rozmowy handlowe z nabywcami prowadzić będzie komisja powołana przez dyrektora.

Lekarz przychodni jóźwińskiej przyjmuje w lipcu tylko między 8.00 a 12.30.

 „Głos Górnika” nr 44,  15 lipca  1993 r.

Na zdjęciu  tereny zrekultywowane  po odkrywce Jóźwin.    Fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz