Upalne granie

W świąteczne popołudnie 15 sierpnia pogoda nie sprzyjała występom w plenerze  – było piekielnie gorąco. Mimo to koncert „Muzyka w Parku” w wykonaniu Orkiestry Dętej PAK KWB Konin odbył się zgodnie z zapowiedzią.

Muzycy przygotowali utwory stosowne do okoliczności. Koncert zorganizował prezydent Konina z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej, zabrzmiały zatem historyczne utwory patriotyczne i wiązanka przedwojennych pieśni wojskowych. W drugiej części orkiestra zagrała bardziej rozrywkową muzykę – mix przebojów Michaela Jacksona, kilka standardów jazzowych i utworów filmowych. A na zakończenie zaśpiewał Andrzej Tylman, który niedawno dał się poznać jako wokalista i z powodzeniem przypomina piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka.

Nie zawiodła wierna orkiestrze publiczność. Mieszkańcy Konina licznie przybyli do parku (amfiteatr był wypełniony po brzegi) i doskonale się bawili. Tak dobra frekwencja świadczy o tym, że publiczność jest spragniona muzyki na żywo i warto organizować koncerty górniczej orkiestry – nie tylko od święta.

Na słuchaczy czekały dwie niespodzianki.  Pierwszą był konkurs  polegający na  rozpoznaniu pieśni  splecionych  w wiązankę.  Panie,  które zidentyfikowały  najwięcej utworów,  otrzymały nagrody.

Drugą ciekawostką była informacja o zbliżającym się jubileuszu górniczego zespołu – w przyszłym roku minie 70 lat jego działalności. Z tej racji publiczność poznała okoliczności powstania orkiestry i pierwsze lata jej pracy. Krótki zarys dziejów zespołu przedstawiła Kamila Pacześna, z wdziękiem prowadząca koncert. Zauważyła również, że był to chyba najgorętszy występ w historii zespołu. Szczególnie trudne warunki miała ta część orkiestry, która siedziała w słońcu…  Mimo to kapelmistrz Mirosław Pacześny zdecydował się wykonać cały przygotowany program.

Pokonaliśmy tropikalny upał. Mimo żaru wprost lejącego się z nieba z wielką przyjemnością wykonaliśmy dla Państwa koncert. Pięknie dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Państwa radość jest nieocenionym źródłem mobilizacji do dalszej pracy – napisali muzycy na profilu FB.

My także dziękujemy i czekamy na kolejne muzyczne spotkanie.    eg

Fot. koninnaszemiasto.pl, Mirosław Jurgielewicz

Dodaj komentarz