Zacięta rywalizacja

W kalendarzu imprez wędkarskich stałym punktem są zawody o puchar kapitana sportowego koła PZW nr 2 przy kopalni Konin. W tym roku impreza odbyła się 5 sierpnia na kanale „Portki”, do rywalizacji przystąpiło 42 zawodników z różnych kół naszego okręgu.

Po rozlosowaniu stanowisk, zawodnicy pełni werwy udali się na swoje pozycje. Pogoda dopisała, było ciepło, a temperatura rosła wraz z upływającym czasem. Zawodnicy zaczęli łowić pierwsze ryby, atmosfera była wspaniała, a zapał i walka o jak najlepszy wynik wskazywały na ogromne zaangażowanie uczestników. Po czterogodzinnej rywalizacji kapitan sportowy Bogumił Zalewski ogłosił zakończenie zawodów, po czym przystąpiono do ważenia złowionych ryb i wytypowania zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Kędzierski deklasując rywali wynikiem 14.280 gr. Drugie miejsce wywalczył Daniel Kożuchowski, który uzyskał 7.600 gr, a trzecie Mateusz Dudzicz mając 6.360 gr. Kolejne lokaty zajęli: 4. Grzegorz Burda – 9.240 gr, 5. Hubert Skórzewski – 7.480 gr, 6. Zbigniew Przyszło – 6.220 gr, 7. Andrzej Wilczyński – 7.240 gr, 8. Krzysztof Nowakowski – 6.600 gr, 9. Miłosz Nowakowski – 5.240 gr, 10. Krzysztof Orłowski – 6.300 gr, 11. Andrzej Pluta – 6.160 gr, 12. Przemysław Kuta – 5.020 gr.

Podsumowując, zawody się udały. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy byli bardzo zadowoleni. Zarząd Koła PZW nr 2 przy PAK KWB Konin dziękuje wszystkim zawodnikom i zaprasza na przyszły rok.      pk