Czwarta akcja

Czwarta, ostatnia w tym roku, akcja poboru krwi, zorganizowana przez Klub HDK PCK im. św. Barbary działający przy kopalni Konin, odbyła się 16 listopada w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych.
Zgłosiło się 67 osób – członków klubu i uczniów szkoły, z których 51 oddało bezcenny, a często niedoceniany, lek. Akcję bardzo sprawnie obsługiwała ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza. Ze strony klubu pieczę nad wydarzeniem sprawowali: Andrzej Kłonica, Andrzej Juśkiewicz, Mirosław Grzelak, Zygmunt Michalak i Zbigniew Kluska.
Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i przyłączenie się do tej szlachetnej inicjatywy. Drobnym podziękowaniem ze strony organizatorów był słodki posiłek – pączki, kawa i herbata.

Była to już 194. akcja w historii górniczego klubu. Do obecnej chwili jego członkowie oddali 18.278 litrów krwi, a nawet więcej, ponieważ licznik nie uwzględnia tegorocznych litrów oddanych na stacji w konińskim szpitalu, gdzie nasi krwiodawcy także się zgłaszają. To piękny wynik, za który należą się ofiarodawcom słowa ogromnego uznania i podziękowania. Krwiodawcy są w nielicznej grupie stanowiącej 2,7% naszych rodaków, którzy pomagają innym walczyć o zdrowie, a często ratują ich życie.

Tekst i zdjęcia: Zbigniew Kluska

Dodaj komentarz