Egzotyczne pamiątki i nadmorskie niespodzianki

Wszystkich turystów spragnionych nowych wrażeń zapraszamy na wędrówki z „Gwarkiem”. Najbliższym naszym wyjazdem będzie jednodniowa wycieczka po Wielkopolsce  w sobotę 27 kwietnia. Zwiedzimy Muzeum-Pracownię Arkadego Fiedlera mieszczące się w starym domu i ogrodzie rodziny Fiedlerów w Puszczykowie. Następnie przejedziemy do pięknej rezydencji, pałacu Raczyńskich w Rogalinie, obejrzymy wnętrza i pospacerujemy po przyległym parku ze starymi dębami. Poznawanie tego regionu zakończy urocze miasteczko Kórnik i niezwykła budowla, zamek Działyńskich. Pełni wrażeń, po zobaczeniu tylu atrakcyjnych miejsc, posilimy się obiadem w restauracji w Koszutach.
Koszt udziału w wycieczce to jedynie 65 zł od osoby.

Niezwykle interesująco zapowiada się też nasz następny wyjazd, do Elbląga w dniach  od 6 do 9 czerwca. W drodze do celu – miejscowości położonej na styku Żuław Wiślanych i Wysoczyzny  Elbląskiej – zatrzymamy się w Toruniu przy bulwarach filadelfijskich nad samą Wisłą, by stamtąd przejść na toruńską starówkę. W Elblągu miejscem naszego zakwaterowania będzie hotel Arbiter. Z niego będziemy udawać się w rejs po Kanale Elbląskim i Zalewie Wiślanym, zwiedzimy Frombork, Tolkmicko, Krynicę Morską, Sztutowo, Nowy Dwór Gdański, poznamy też zabytki Elbląga. A w drodze powrotnej do Konina zwiedzimy świetnie zachowany zamek krzyżacki w Gniewie i gniewską średniowieczną starówkę. Koszt wyjazdu to 570 zł od osoby.

Można jeszcze się zapisać, wpłaty przyjmowane będą do 26 marca. Wpłata na wycieczkę po Wielkopolsce – 65 zł, a do Elbląga – zaliczka w wysokości 200 zł od osoby. Zapisy i wpłaty przyjmuje Witold Kłosowiak (tel. 64 22) oraz Piotr Ordan (tel. 62 85). Zapraszamy!

Towarzystwo Turystyczne „Gwarek”

 

Dodaj komentarz