Kopalnia Band i goście

Orkiestra Dęta Kopalni Konin towarzyszy górnikom już od 65 lat. W ostatnich dwóch dekadach coraz śmielej wychodzi na szersze wody, dała się więc poznać także mieszkańcom regionu. Przeglądając historię zespołu przekonamy się, że jego dorobek jest rzeczywiście ogromny. Muzycy postanowili zaprezentować swoje umiejętności podczas koncertu jubileuszowego, który odbędzie się 31 marca w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka.

Pomysł występu zrodził się pół roku temu, we wrześniu, podczas przygotowań do koncertu barbórkowego. – Pomyślałem, że dobrze byłoby zorganizować jubileusz, oczywiście z pomocą naszego mecenasa PAK KWB Konin i partnera, którym jest miasto. Zacząłem rozpoznawać temat i powoli wszystko zaczęło się układać. Dzisiaj, tydzień przed koncertem, mogę zapewnić, że oprócz solistów orkiestry wystąpią także zaproszeni goście – Kayah i Dziubek Band. Kayah to znakomita wokalistka, od wielu lat na topie, jedna z najlepszych artystek obecnego życia muzycznego w Polsce. Dodam, że od razu, bez wahania, zgodziła się wystąpić z nami. To znaczy, że nie jesteśmy anonimowi, agenci przecież sprawdzają, z kim mogą wystąpić. Mariusz Dziubek to dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a teraz dostał nominację na kapelmistrza Orkiestry Koncertowej Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Na rynku muzycznym orkiestr dętych, czyli tzw. dęciaków, wprowadza spore ożywienie. Jest bardzo rozpoznawalny, a jego aranżacje są naprawdę doskonale opracowane. Orkiestra świetnie brzmi, o czym będzie można się przekonać, bo zagramy utwory właśnie w jego aranżacjach. Myślę, że to połączenie: Dziubek, Kayah i my się sprawdzi – mówi dyrygent orkiestry Mirosław Pacześny i dodaje: Utworzyliśmy fanpage orkiestry i już po trzech dniach było mnóstwo wyświetleń. Jest ogromne zainteresowanie naszym zespołem, szkoda tylko, że przy specjalnych okazjach, a nie na co dzień. My jesteśmy zawsze do dyspozycji, podejmiemy współpracę z każdą instytucją. Oczywiście działamy na rzecz kopalni, ale staramy się wychodzić poza firmę z ofertą dla gmin czy dla miasta. Jesteśmy już dość znani, bardziej w Polsce niż na własnym terenie, stworzyliśmy solidną lokalną markę. Sądzę, że nie trzeba tu za dużo mówić, bo dobra muzyka sama się obroni.

Muzycy szlifują formę i z zapałem przygotowują się do występu. – To dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy w roku jubileuszu podzielić się radością z muzykowania i być z naszą publicznością. Jesteśmy przecież po to, żeby towarzyszyć słuchaczom w różnych momentach życia – podkreślają członkowie górniczego zespołu.   eg

 

Dodaj komentarz