Spinningiści walczyli w Sławsku

W upalną sobotę 15 czerwca kilkunastu miłośników wędkarstwa spinningowego spotkało się nad Wartą w Sławsku, aby rywalizować w drugiej turze spinningowych mistrzostw koła PZW nr 2 działającego przy KWB Konin.

O godzinie 6.15 sędzia główny Henryk Kamiński dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Pogoda dopisała. Było słonecznie i gorąco. Ryby nie wykazywały jednak szczególnego apetytu, złowiono tylko kilka okoni. Poza tym zawodnikom trafiało się sporo ryb poniżej wymiarów ochronnych, które nie mogły być klasyfikowane. Jednak miła koleżeńska atmosfera, jaka towarzyszyła zawodnikom sprawiła, że nawet ci, którzy nie złowili ryby, byli zadowoleni.
O godzinie 10.15 rywalizacja dobiegła końca, przyszedł czas na podliczenie wyników i podsumowanie obydwu tur mistrzowskich. Spinningowym mistrzem górniczego koła na rok 2019 został kolega Wiesław Kulig. Drugą lokatę zajął Bogumił Pluta, a na ostatnim stopniu podium stanął Stanisław Ochędalski. Godne uwagi jest zajęcie piątego miejsca przez koleżankę Marzenę Markowską. Gratulujemy!

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, zostali nagrodzeni pięknymi pucharami ufundowanymi przez firmę KIA Nowicki. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali nagrody i upominki. Ponadto mistrz i wicemistrz będą reprezentować koło na spinningowych mistrzostwach okręgu konińskiego w 2020 roku.