Wieści z Klubu HDK

W sobotę 31 sierpnia odbyły się X Zawody Strzelecko-Kajakowe organizowane przez Klub HDK PCK Związkowiec Chorzeń. Impreza została przeprowadzona na terenie LOK Konin i bulwaru nadwarciańskiego.
W zawodach, na które składały się nie tylko strzelanie i wyścig kajakowy, ale i inne konkurencje, wzięły udział drużyny z Konina, Inowrocławia i Turku.
Klub HDK PCK im św. Barbary PAK KWB Konin reprezentowali: Anna, Ewa i Józef Tomiccy, Elżbieta Musielewska oraz Zbigniew Kluska. Tym razem górnicza drużyna także znalazła się na podium zajmując trzecie miejsce za zespołami Związkowca i Turku.

Kolejnym wydarzeniem będzie akcja zbiorowego poboru krwi, już 197. w historii klubu. Zostanie zorganizowana w piątek 13 września na terenie ZSG-E w Koninie w godz. 9.00 – 12.30. Uczestnicy powinni okazać dowód osobisty. Akcję obsługiwać będzie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału, a tym samym pomocy na rzecz drugiego człowieka.

W tym roku na podobnych akcjach zebrano już 46 litrów 800 ml krwi, nie licząc ilości oddanej przez naszych krwiodawców w szpitalu. Ogółem w historii kopalnianego klubu zebrano aż 18. 423 litry 600 ml krwi.

Zarząd klubu przypomina także, że podczas akcji będzie można zapisywać się na spotkanie integracyjne, które zaplanowano 11 października o godz. 18 .00 w restauracji Borówka; zapisy chętnych przyjmowane są do 30 września.

Zbigniew Kluska

Na zdjęciach X Zawody Strzelecko-Kajakowe
Fot. 4     Od lewej: Anna, Ewa i Józef Tomiccy, Elżbieta Musielewska oraz Zbigniew Kluska

 

Dodaj komentarz