Bandera poszła w górę

W sobotę 21 maja konińscy żeglarze rozpoczęli sezon. Uroczystość odbyła się na przystani  w Pątnowie, w siedzibie Klubu Żeglarskiego KWB Konin, który wraz z Konińskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim był gospodarzem imprezy. Tradycyjnie inauguracji sezonu towarzyszyły pierwsze w tym roku zawody, zaliczane do Grand Prix Jezior  Konińskich, cyklu regat odbywających się w ciągu roku na różnych akwenach w rejonie Konina.
Punktualnie o jedenastej Tomasz Piasecki, komandor górniczego klubu, i Roman Latanowicz, prezes KnOZŻ, przywitali uczestników imprezy oraz gości. Był wśród nich Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, oraz przedstawiciele władz Konina i starostwa konińskiego. Po uroczystym podniesieniu bandery sędzia główny regat Andrzej Mrówczyński przeprowadził odprawę sterników.
Pogoda żeglarzom sprzyjała, było słonecznie i ciepło, wiatr wiał z kierunku zachodniego o sile 1-3 stopni w skali Beauforta. Do regat zgłosiły się 23 załogi w sześciu klasach. – Cieszymy się, że dopisały zarówno warunki pogodowe, jak i frekwencja. To dobry znak na nowy sezon – powiedział komandor Tomasz Piasecki.                                                                                                                                                                                  jk, e
Oto wyniki rywalizacji:

Klasa Omega
1. Rafał Wrzesiński – KŻ KWB
2. Maciej Hetke – KŻ Energetyk

Klasa 420
1. Mateusz Ścibor – Feniks Ślesin
2. Paweł Jakubowski – Feniks Ślesin

Klasa Turystyczna I
1. Andrzej Kuberski – KŻ KWB
2. Sebastian Zaradzki – KŻ KWB
3. Łukasz Kwiatkowski – KŻ KWB

Klasa Turystyczna II
1. Grzegorz Zimny – KŻ KWB
2. Stanisław Wapniarski – KŻ Bryza
3. Rafał Świderski – KŻ KWB

Klasa Turystyczna III
1. Marek Broniarczyk
2. Roman Latanowicz – KŻ Bryza
3. Grażyna Wróblewska – KŻ KWB

Klasa Open
1. Krzysztof Zimny – KŻ KWB
2. Marcin Bryl – Old Boat Keja Ślesin
3. Krzysztof Turowski – Feniks Ślesin

Fot. Piotr Ordan i Tadeusz Trębacz

Dodaj komentarz