Muzyczne pożegnanie

Krzysztof Krawczyk na trwale wpisał się w historię polskiej muzyki popularnej, pozostawił kilkadziesiąt przebojów i rzesze słuchaczy. Jego odejście jest dla nich ogromną stratą. Takie poczucie mają także członkowie Orkiestry Dętej PAK KWB Konin, którzy oddali hołd artyście i pożegnali go muzyką.

W przeddzień pogrzebu Krzysztofa Krawczyka, 8 kwietnia podczas próby,  muzycy  wykonali wiązankę  najpopularniejszych piosenek artysty w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego.  –  To była zupełnie  spontaniczna  akcja.   Rano  wpadłem  na  pomysł,  przygotowałem  nuty  i  zagraliśmy,  praktycznie  a vista  – mówi  kapelmistrz zespołu Mirosław Pacześny.

Film, będący roboczym zapisem próby, zamieszczony został na facebooku orkiestry; nagranie udostępnił także Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka, na oficjalnej stronie artysty. Siedmiominutowy film spotkał się z ogromnym odzewem, w krótkim czasie miał 72 tysiące zasięgu i ponad 30 tysięcy odsłon.

Muzycy nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania. – Nie zrobiliśmy tego po to, by się promować, ale z potrzeby serca – dodaje Mirosław Pacześny. Jednym z życzeń Krzysztofa Krawczyka był występ orkiestry dętej podczas ostatniego pożegnania – muzycy górniczego zespołu swoim spontanicznym minikoncertem symbolicznie spełnili tę wolę.   eg

FB Orkiestry Dętej PAK KWB Konin:   https://www.facebook.com/watch/?v=487084555761916

 

Dodaj komentarz