Stanisław Wapniarski z Pucharem Komandora

W sobotę 21 sierpnia przed południem żeglarze i kibice spotkali się na przystani w Pątnowie na otwarciu Regat o Puchar Komandora, które cyklicznie organizuje Klub Żeglarski KWB Konin. W tym roku na starcie stanęły 24 łódki.

Przed rozpoczęciem rywalizacji żeglarze uczcili minutą ciszy pamięć Jerzego Porębskiego, legendarnego szantymena i popularyzatora pieśni żeglarskiej, doskonale znanego konińskiej publiczności. Jerzy Porębski wielokrotnie był gościem Złotej Szekli i innych żeglarskich spotkań muzycznych. Jego sylwetkę przypomniał komandor klubu Tomasz Piasecki.

Warunki pogodowe  na Jeziorze Pątnowskim  nie były złe,  podmuchy wiatru,  chwilami dość silne,  sprawiły,  że udało się  przeprowadzić zaplanowane  trzy biegi.  Żeglarze rywalizowali  w sześciu klasach.
Triumfatorem regat został Stanisław Wapniarski z KŻ Bryza, który wygrał najliczniejszą klasę T2 i tym samym zdobył Puchar Komandora. Powtórzył w ten sposób ubiegłoroczny sukces.
Nagrodzono również najmłodszych uczestników, startujących w klasie ancora: sterniczka Amelia Lewandowska otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Konina, a sternik Mateusz Janczewski Puchar Prezesa Konińskiego OZŻ. Zwycięzcom pozostałych klas wręczono dyplomy.

Sędzia główny Andrzej Mrówczyński, niemal etatowy arbiter klubowych zawodów, sprawnie przeprowadził regaty. Podczas kolejnych imprez będzie mógł liczyć na pomoc kolegów, którzy właśnie zdobyli uprawnienia sędziowskie. Są to Anna Zimna, Dariusz Szymaniak, Michał Wasilewski i Sebastian Zaradzki.

Górniczy klub kontynuuje budowę przystani w Pątnowie – aktualne zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej organizacji. Żeglarze przygotowują się także do regat barbórkowych, które zaplanowano na koniec listopada.  e

Oto wyniki regat:
Ancora
1. Mateusz Janczewski
2. Amelia Lewandowska
3. Szymon Wróbel
4. Maja Krawczak

Omega
1. Mateusz Szczepaniak
2. Jakub Walczak

Klasa Turystyczna 1
1. Jakub Grzelak
2. Rafał Pogodski
3. Michał Wasilewski
4. Jarosław Olejniczak

Klasa Turystyczna 2
1. Stanisław Wapniarski
2. Jacek Olejniczak
3. Andrzej Kuberski
4. Marek Olkowski
5. Bartłomiej Kozaczewski
6. Bartosz Jakubowski

Klasa Turystyczna 3
1. Paweł Czajkowski
2. Piotr Wolski
3. Roman Latanowicz

Open
1. Tomasz Grzybowski
2. Grzegorz Zimny
3. Andrzej Suszek
4. Marcin Bryl
5. Andrzej Dębowski

Fot. KŻ KWB Konin

 

Dodaj komentarz