GG 30 lat temu

Pożegnanie lata
… tak nazwano festyn przygotowany na 22 września przez Dział Spraw Socjalnych w Kazimierzu Biskupim. W imprezie wzięło udział około 2 tysięcy osób. Na lotnisku można było obserwować pokazy lotnicze, akrobacje, skoki spadochronowe i loty zespołowe w wykonaniu pilotów i spadochroniarzy z Włocławka. Później pracownicy kopalni sami mogli popatrzeć na świat z wysoka i skorzystać z gratisowej wycieczki samolotem.

Dla dzieci przygotowano stoiska rekreacyjne z konkursami, zawodami i nagrodami. Wystąpiły zespoły artystyczne z „Oskardu”, chór „Echo” z Kazimierza oraz orkiestra górnicza.

Po południu impreza przeniosła się na stadion, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej. Księża wygrali z drużyną kopalnianą. Nagrodą była beczka piwa ufundowana przez dyrekcję kopalni.
Jednocześnie na strzelnicy odbył się konkurs strzelecki. Startowało 80 zawodników, nagrody dla nich zakupiła kopalnia oraz Urząd Gminny w Kazimierzu.

W przerwach zawodów sportowych wystąpiły kabarety i zespoły folklorystyczne. Festyn zakończył się późnym popołudniem, co najlepiej świadczy o dobrej zabawie.

„Głos Górnika” nr 13,   11 października 1991 r.

Na zdjęciu lotnisko w Kazimierzu Biskupim,   fot. Piotr Ordan

Dodaj komentarz