Park Adrenaliny, Góra Mocy

Park Adrenaliny, Góra Mocy – tak reklamuje się Góra Kamieńsk. I nie ma w tym przesady, skoro na odwiedzających czeka tam moc atrakcji: kolej linowa, trasy narciarskie, tor saneczkowy i tubingowy, dmuchana zjeżdżalnia i sześciostanowiskowa trampolina.

Góra Kamieńsk usypana została na zwałowisku zewnętrznym kopalni Bełchatów. To najwyższe wzniesienie w tej części Polski ma wysokość niemal 400 m n.p.m. Oczywiście teren jest w pełni zrekultywowany i dzisiaj mieści się tam całoroczny kompleks rekreacyjny, oferujący wypoczynek wśród pięknych lasów oraz możliwość uprawiania sportów ekstremalnych i nie tylko – na turystów czekają także ścieżki spacerowe i liczne trasy rowerowe o różnej skali trudności.

Latem dużą popularnością cieszy się 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy wyposażony w 35 saneczek. Zjazd urozmaiconą trasą z prędkością 40km/godz. zapewnia miłośnikom sportów ekstremalnych niezapomniane wrażenia. Na młodszych gości czeka minipark rozrywki z dmuchaną zjeżdżalnią i sześciostanowiskową trampoliną.

Najnowszą atrakcją ośrodka jest tor tubingowy, czyli zjazd pontonem po specjalnej 150-metrowej macie. Do rampy startowej toru można wjechać przenośnikiem taśmowym, jednym z najdłuższych w Polsce.

Źródło: „Węgiel Brunatny” nr 119

Fot. PGE

 

Dodaj komentarz