GG 30 lat temu

O sporcie
Barbórkowy  turniej piłki nożnej  zorganizował RM.  Walczyły  między sobą  oddziały mechaniczny  i elektryczny.  Pierwszy mecz  13 listopada  wygrali elektrycy  2:1,  rewanż 20 listopada  zakończył się  zwycięstwem mechaników  5:1.  A zatem  puchar przechodni  kierownika Wydziału Remontów  zdobyli mechanicy.

***
Najlepszy biegacz kopalni  Andrzej  Andrzejewski,  pracownik  Działu  Administracyjno-Gospodarczego,  odniósł ostatnio  kolejne sukcesy.  W rozegranym  28 października  Biegu Nadwiślańskim zajął piąte miejsce  w ogólnej klasyfikacji.  Była to bardzo  trudna konkurencja  –  cross  na dystansie 11 km.
Nasz zawodnik  startował także  w konińskim  Biegu Niepodległości,  w tym roku na dystansie 8 km.  Wygrał bieg główny  i naturalnie był pierwszy  w swojej  kategorii wiekowej.  Sukces  Andrzeja Andrzejewskiego jest tym większy,  że wygrał  Bieg Niepodległości  już po raz trzeci.  Gratulujemy  i liczymy n a zwycięstw o także podczas  Biegu o Lampkę Górniczą.

***
Przeprowadzone  8 listopada  mistrzostwa kopalni  w szachach  okazały się  imprezą  bardzo udaną.  Zgromadziły  18 zawodników.  Mistrzem kopalni  został  Zygmunt Kulczewski  z MTK,  który jest  aktualnym wicemistrzem  województwa konińskiego.  Drugie miejsce  wywalczył  Piotr Ślesiński  ze Straży Pożarnej,  a trzecie  Ludwik Budzyński,  członek klubu „Górnik”.  Kolejne lokaty zajęli:  Cezary Markaczewski,  Eugeniusz Ślesiński  i Barbara Ryszkiewicz.  W ocenie uczestników  i obserwatorów  mistrzostwa wypadły  bardzo dobrze.  Najważniejsze  jest to,  że udział wzięło kilku  nowych miłośników  „królewskiej gry”.  Następną  szachową  imprezą  jest tradycyjny  mecz barbórkowy  między reprezentacjami  kopalni  i huty aluminium.

„Głos Górnika” nr 35, 26 listopada 1992 r.