Barbórka 2022

Konińscy górnicy, pracownicy spółek PAK KWB Konin oraz PAK Górnictwo, zamierzają świętować Barbórkę zgodnie z tradycją.

W piątek 2 grudnia o godz. 9.00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem św. Barbary przed biurowcem w Kleczewie, a o godz. 14.00 pod pomnikiem patronki górników w Warence.
W tygodniu poprzedzającym Barbórkę, 1 i 2 grudnia, będą wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i zakładowe oraz nadane stopnie górnicze.

W niedzielę 4 grudnia o godz. 7.00 odprawiona zostanie msza w intencji górników w kościele św. Wojciecha. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami Konina na śniadanie górnicze na plac przy amfiteatrze.

Sportowym akcentem konińskiej Barbórki są dwie imprezy. Zimowe Regaty Barbórkowe, których 28 edycja została zaplanowana na 19 listopada, organizuje Klub Żeglarski Kopalni Konin. XXXI Bieg o Lampkę Górniczą odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Start przy Hali Sportowej „Rondo” o godz. 12. Bieg organizuje Klub Biegacza Aktywni Konin, kopalnia jest partnerem imprezy.

Ostatnią barbórkową imprezą będzie koncert Orkiestry Dętej Kopalni Konin. Kapelmistrz Mirosław Pacześny i muzycy zespołu zapraszają górników do sali widowiskowej DK „Oskard” 18 grudnia na godz. 17.

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz