Zimowa Lampka

Do XXXI Biegu o Lampkę Górniczą, zorganizowanego w barbórkową niedzielę 4 grudnia, zachęcała Orkiestra Dęta Kopalni Konin pod batutą Mirosława Pacześnego. Przy niskiej temperaturze i zimnym wietrze muzyczna rozgrzewka bardzo się przydała.

W tym roku na starcie stanęło 373 biegaczy oraz 59 kijkarzy. Ci pierwsi mieli do pokonania 10 km atestowanej trasy, drudzy dystans krótszy o połowę. Każdy, kto zameldował się na mecie, otrzymał medal.

Pewnie zwyciężył Andrzej Starżyński (UMCS Lublin), który prowadził od startu do mety ze sporą przewagą nad rywalami. Uzyskał czas 31:28, co w zimowych warunkach niesprzyjających bieganiu jest bardzo dobrym rezultatem. Drugie miejsce zajął  Kuba Gajda (MLUKS Triathlon Koło) z czasem 32:17, a trzecie Piotr Frydrychowski (OSiR Kleczew) z wynikiem 34:34.

W kategorii kobiet (startowało 76 pań) najlepsza była Michalina Walczak-Pecyna (No Name Team), która pokonała trasę w czasie 40:40. Drugie miejsce wywalczyła jej klubowa koleżanka Justyna Wałowska (40:53), a trzecie Patrycja Jóźwiak (Szymkowiak Team, 41:19).

Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego wygrał Rafał Sadowski (KB Spartakus Bełchatów), który z czasem 38:13 w klasyfikacji generalnej zajął 16 miejsce. Drugi był Andrzej Ślebioda (MOSiR Kleczew, 39:26), trzeci kolejny bełchatowianin Artur Ogórek (39:27), czwarty Tomasz Rudnik (PGE KWB Turów, 40:02), a piąty Patryk Walczak (Triton Konin, 40:12).

Najlepszym z kijkarzy okazał się Robert Kowalak z wynikiem 29:41, wśród pań uprawiających nordic walking zwyciężyła Marta Juszczak (Triton Konin) 33:35.

Wręczono także nagrody najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Organizatorem imprezy był Klub Biegacza Aktywni Konin, honorowy patronat nad biegiem objął prezydent Konina.  e