Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP – koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.

Projekt budowy  elektrowni jądrowej  w regionie konińskim  przebiega zgodnie  z planem.  Utrzymujemy szybkie  tempo realizacji  prac  i trzymamy się  uzgodnionego harmonogramu.  Cyklicznie  realizujemy warsztaty,  na których razem  z naszym partnerem  omawiamy poszczególne  elementy projektu.  Regularne kontakty  z naszymi partnerami  są kluczowym elementem  wymiany informacji na temat  przygotowań do inwestycji  na wszystkich polach  działania,  tak aby  projekt  był realizowany  zgodnie  z założeniami  –  powiedział Wojciech Dąbrowski.

Przedstawiciele PGE i KHNP w ramach cyklu regularnych spotkań i warsztatów omawiają bieżące i przyszłe działania w projekcie jądrowym, w tym kwestie finansowania projektu i harmonogramu budowy. Pierwszy prąd z planowanej elektrowni jądrowej może popłynąć już w 2035 roku.

Źródło: PGE

 

Dodaj komentarz