Biegacze i chodziarze walczyli o lampkę

Uliczny  Bieg  o Lampkę Górniczą  to impreza  o długiej  historii,  dobrze wpisana  w życie  sportowe  Konina  i regionu.  Najnowsza,  trzydziesta druga,  odsłona zawodów,  organizowanych  z okazji  Barbórki  przez  Klub Biegacza  Aktywni Konin,  miała  miejsce  w śnieżną  niedzielę  trzeciego grudnia.

Do rywalizacji  stanęło  niemal  500 zawodników,  449  biegaczy  i  49 osób  uprawiających  nordic walking.  Ci pierwsi  mieli  do pokonania  trasę  o długości  10 km,  a chodziarze  ścigali się  na dystansie  4 km.  Kilkustopniowy  mróz sprawił,  że wszyscy  zawodnicy  musieli  wykazać się  prawdziwym  hartem ducha.

Klasyfikację  generalną  wygrali:  Bogdan Semenowycz  z Kijowa  (z czasem 32:29)  oraz  Michalina  Walczak-Pecyna  z Budzisławia  (39:29),  która odniosła  zwycięstwo  po raz  drugi z rzędu.

W kategorii  górników  węgla brunatnego  i energetyków  triumfował  Rafał Sadowski  z KB Spartakus  Bełchatów  (38:39),  który wyprzedził  Jakuba Choję  z PGE KWB Turów   i  swojego  klubowego  kolegę  Artura Ogórka.  Najlepszy  zawodnik  z konińskiego  zagłębia,  Andrzej Ślebioda,  zajął  piąte miejsce.

Wśród  kijkarzy  najszybszy był  Robert Kowalak  z Kostrzyna  (23:39),  tuż za nim  na mecie  zameldowała się  Agnieszka Mielecka  (23:48).

Najcenniejsze  trofea  – lampki górnicze –  oraz inne nagrody  wręczył   w imieniu  PAK KWB Konin  nadsztygar górniczy  Grzegorz Przebieracz.   eg