Zimowa nostalgia

Zimowa nostalgia

Wystarczyło kilka dni odwilży, abyśmy zatęsknili za zimową scenerią.
Przebudowa drogi

Przebudowa drogi

Przesuwanie się odkrywki Jóźwin w kierunku wschodnim wiąże się z koniecznością przerwania drogi powiatowej 3180P w pobliżu miejscowości Roztoka i Kaliska. Dlatego, zgodnie z ustaleniami przyjętymi przez kopalnię i starostwo powiatowe w Koninie, należało poprawić parametry odcinka drogi 3186P od Wielkopola do Sławoszewka.

Głos Górnika w nowej odsłonie

Ostatni numer miesięcznika „Węgiel i Energia”, pisma grupy kapitałowej ZE PAK, ukazał się w grudniu ubiegłego roku. Aby nie pozostawić naszych czytelników bez informacji związanych z działalnością kopalń i współpracujących z nimi spółek, redakcja postanowiła wykorzystać narzędzia informatyczne. Zdecydowaliśmy wrócić do „Głosu Górnika”, tytułu sprawdzonego wśród naszych załóg, ale w nowej elektronicznej formie.

Dostęp do nowego „Głosu Górnika” mają pracownicy tych spółek, o których zamierzamy pisać – obu naszych kopalń i firm, które pracują dla nich lub z nimi.

Oczywiście zapraszamy do wspólnego redagowania. Nasi dotychczasowi korespondenci zadeklarowali chęć kontynuowania współpracy, bardzo liczymy także na nowe osoby. Wszyscy, którzy mają coś ważnego lub ciekawego do przekazania, są mile widziani. Można się z nami kontaktować w każdej sprawie dotyczącej sfery produkcji, zmian zachodzących w spółkach i w codziennej pracy ich załóg, działalności organizacji społecznych czy ciekawych „zajęć pozalekcyjnych”, słowem we wszystkich tych sprawach, które mogą zainteresować naszych czytelników.

Życzymy miłej lektury
Redakcja
Historyczna rocznica

Historyczna rocznica

Minęło 71 lat od czasu, gdy w Turku zakończyła się hitlerowska okupacja. W rocznicę tego wydarzenia, 21 stycznia, władze miasta zorganizowały uroczystość pod Pomnikiem Ofiar Wojny.
Wigilia w Domu Dziecka Nowy Świat

Wigilia w Domu Dziecka Nowy Świat

Przedstawiciele PAK KWB Konin S.A. w osobach Jacka Slaniny – głównego specjalisty ds. administracji oraz Józefa Cajdlera – kierownika Działu Administracji wzięli udział w uroczystej kolacji wigilijnej, która odbyła się w Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie 17 grudnia 2015 r.

Podsumowanie roku

Kopalnia Konin zamknęła rok 2015 wynikami produkcyjnymi zbliżonymi do poziomu roku 2014. W ciągu minionych 12 miesięcy wydobyto 9 362 tys. Mg węgla.
Morsowanie w przeręblu

Morsowanie w przeręblu

Pokopalnianym akwenem Czarna Woda opiekują się wędkarze z górniczego koła PZW nr 2, ale poza sezonem łowienia nad jeziorem i w jeziorze pojawiają się morsy. Zimą grupa miłośników lodowatych kąpieli odwiedza to miejsce regularnie w każdy weekend.
Prewencja i interwencja

Prewencja i interwencja

W przedświąteczną środę 23 grudnia na pierwszej zmianie w hali głównej warsztatów w Kleczewie przeprowadzono ewakuację pracowników, udzielono pomocy poszkodowanemu i ugaszono pożar - wszystko to w ramach ćwiczeń.
600 milionów ton węgla na 70-lecie kopalni Konin

600 milionów ton węgla na 70-lecie kopalni Konin

W jubileuszowym roku 70-lecia działalności KWB Konin górnicy wydobyli 600-milionową tonę węgla. Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek 23 listopada na odkrywce Jóźwin. Surowiec został załadowany na wagon o godz. 12:09, skład dojechał na estakadę w Elektrowni Pątnów o godz. 12:43.

Fotowoltaiczne plany PGE

Jak informuje „Rzeczpospolita” (5 stycznia 2015) Polska Grupa Energetyczna jest zainteresowana rozwojem kolejnych farm słonecznych o niewielkich mocach.