Ferie ze słoniem

W tym roku przerwa zimowa będzie wyjątkowa! Świętujemy 40. rocznicę odkrycia kości słonia leśnego na odkrywce Jóźwin KBW Konin. Chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego celebrowania tej niezwykłej rocznicy.

Z tej okazji przygotowaliśmy ogrom atrakcji, których głównym bohaterem będzie oczywiście nasz jubilat – słoń Gosław. W programie edukacyjne i kreatywne warsztaty oraz arcyciekawy wykład. Na wielbicieli rękodzieła czeka lekcja szycia maskotek, podczas których stworzymy własnego pluszowego przyjaciela do zabawy! Kreatywny umysł oraz sprawności manualne przydadzą się również podczas tworzenia małych, przestrzennych dioram. A dla najmłodszych przygotowaliśmy nie lada gratkę – specjalne warsztaty paleontologiczne, na których będą mogli wcielić się w małych paleontologów na tropie słonia. O walor edukacyjny zadba kustosz Dagmara Frydrychowicz, która wygłosi fascynujący wykład pt. „Czy w Koninie kiedyś żyły słonie?”.

Słoń leśny jest wizytówką naszego muzeum i jednym z największych odkryć, które uczyniły naszą kolekcję wyjątkową. „Ferie ze słoniem” to nie tylko rodzinne wydarzenie pełne zabawy, ale również czas, by uczcić to niezwykłe wydarzenie, które wpisało się w historię naszej instytucji.

Przyjdźcie i dołączcie do naszej słoniowej rodziny, by wspólnie uczcić 40. rocznicę i cieszyć się niezapomnianymi chwilami, pełnymi radości, nauki i dobrej zabawy. Odkryjcie razem z nami fascynujący świat słoni i zapiszcie się na kolejną stronę historii naszego muzeum! Zapraszamy serdecznie !

Kiedy? 24 lutego 2024
Godzina?  13.30 – 18.00
Wstęp biletowany, koszt: 35 zł/os. (za pakiet warsztatów)
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy pod numerem tel. 63 242 75 99, wew. 12, 11  lub 513 616 358

Muzeum Okręgowe w Koninie

 

Dodaj komentarz