Górnicze szuby

Sportowym akcentem obchodów Dnia Górnika w Turku jest karciana rywalizacja w szuby, zwane inaczej grą 66.
W tym roku XXI Barbórkowy Turniej ,,Szuby 2016” odbył się 6 grudnia w hostelu Barbórka. Zawodnicy tradycyjnie walczyli o puchar przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Górników PAK Kopalni Adamów.

W turnieju uczestniczyły 24 pary, czyli 48 pracowników i emerytów. Po losowaniu pary podzielone zostały na osiem grup eliminacyjnych. Półfinały rozegrano w czterech grupach, do których przeszły po dwie najlepsze pary z grup eliminacyjnych.  Po sportowej rywalizacji do finału awansowały cztery najlepsze pary z grup półfinałowych.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco. Pierwsze miejsce i puchar przewodniczącego MZZ Górników PAK Kopalni Adamów zdobyła para Tomasz Cichoń (pracownik EK) i Zdzisław Sobczyk (emeryt). Drugą lokatę wywalczyli Janusz Chojnacki (AAM) i Jacek Majka (EL PAK). Trzecie miejsce zajęli pracownicy AG-1 Mariusz Mielczarek i Grzegorz Janczak. Na miejscu czwartym uplasowali się Maciej Wojtkowiak (AG-1) i Tomasz Michalski (TKA).

Cztery najlepsze pary w turnieju, które rozgrywały pomiędzy sobą finał, zostały nagrodzone przez organizatorów pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.
MZZ Górników PAK Kopalni Adamów dziękuje wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i udział w turnieju.