Najaktywniejsza SIP

Wiesław Kwiatkowski po raz czwarty został laureatem konkursu na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy.

Konkurs organizuje okręgowy inspektor pracy w Poznaniu. PIP na bieżąco obserwuje działalność społecznych inspektorów, co roku otrzymuje także sprawozdania z ich dokonań. To stanowi bazę do wyłonienia najprężniejszych SIP w naszym województwie. Zakładowy społeczny inspektor pracy w PAK KWB Konin Wiesław Kwiatkowski otrzymał wyróżnienie w tym konkursie już po raz czwarty.

Na tę nagrodę pracowali wszyscy społeczni inspektorzy – uważa Wiesław Kwiatkowski. – Ja zbieram laury, lecz są one uhonorowaniem naszej wspólnej pracy. To także, według mnie, zaszczyt dla zakładu, który jest wymieniany wśród tych firm, które się szczycą postępem w dziedzinie ochrony pracy. Są to firmy realizujące specjalne programy PIP, mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób to robią, jakie wprowadzają rozwiązania. Naprawdę należy się od nich uczyć, chociaż my też mamy się czym pochwalić – uczestniczyliśmy w programach „Stres w pracy” oraz „Mobbing w pracy”. Jesteśmy jedną w niewielu firm w Polsce, które załapały się na ten program.

Kopalnia Konin od pewnego czasu ściśle współpracuje z PIP, co obu stronom przynosi korzyści. – Dobry kontakt ze społecznymi sprawia, że pracodawcy inaczej patrzą na PIP. To już nie jest tylko organ kontrolujący i nakładający kary, od kilku lat PIP jest postrzegana jako organ pomagający w rozwiązywaniu kwestii spornych i w polepszaniu warunków pracy, zauważający zmiany zachodzące w zakładzie. U nas tych zmian jest sporo – mamy nowe rozwiązania odzieżowe, ochrony osobistej czy remonty kabin. Sami pracownicy je zauważają. I to cieszy – podkreśla Wiesław Kwiatkowski.

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla laureatów konkursu odbyła się 23 listopada w Poznaniu z udziałem parlamentarzystów oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji, w tym Okręgowego Urzędu Górniczego.     eg

Fot. OIP
Wiesław Kwiatkowski (w środku) w towarzystwie dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego Roberta Nowaka i okręgowego inspektora pracy w Poznaniu Stanisławy Ziółkowskiej

Dodaj komentarz