Górnicy rywalizowali na kręgielni

Od wielu lat Międzyzakładowy Związek Zawodowy Górników KWB Konin zaprasza w marcu na imprezę rekreacyjną pn. Związkowy Turniej Gry w Kręgle. W tym roku, już po raz czwarty, do udziału zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z MZZ Górników Kopalni Adamów. Turniej przeprowadziliśmy w sobotę 24 marca br., korzystając z torów znajdujących się w Centrum Zdrowia „Niagara” w Kraśnicy k/ Konina.

O Puchar Przewodniczącego MZZG KWB Konin oraz Puchar Przewodniczącego MZZ Górników Kopalni Adamów walczyło tym razem blisko trzydziestu uczestników, w tym (niestety) tylko dwie panie. Zawody przeprowadzono w kategorii indywidualnej dla pań i panów, koledzy walczyli także w kategorii drużynowej. Przygotowano też dwie nagrody niespodzianki: dla „najlepszego strajkowicza” oraz dla „czerwonej latarni” turnieju.

Po blisko trzech godzinach zmagań z kulami na czterech torach podsumowano punktację zawodów, z której wynikało, że pierwsze miejsce drużynowo wywalczyła reprezentacja MZZG KWB Konin z łączną punktacją 1.030 pkt. W skład drużyny wchodzili: Witold Powidzki, Gabriel Majewski, Jacek Dyl oraz Paweł Świątecki.
Drugie miejsce zajęli koledzy z MZZ Górników Kopalni Adamów startujący w składzie: Zbigniew Bojnowski, Marek Gadomski, Karol Ignaczak oraz Marcin Kaźmierczak. Drużyna z Adamowa uzyskała 879 punktów.

Wszyscy zawodnicy walczyli także w kategorii indywidualnej. Wyniki tych zmagań wskazały zwycięzców; w kategorii pań pierwsze miejsce zajęła Marzena Kujawa (130 pkt.), a drugie Teresa Bryska (112 pkt.).
Wśród panów pierwsze miejsce wywalczył Witold Powidzki, który miał 296 pkt.. Kolejne lokaty zajęli: 2. Paweł Świątecki (276 pkt.), 3. Andrzej Pałasz (272 pkt.), 4. Karol Ignaczak (247 pkt.), 5. Jacek Dyl (238 pkt.), 6. Arkadiusz Cieśliński (223 pkt.).

Na zakończenie części „medalowej” wręczono także drobne upominki dla „najlepszego strajkowicza”, którym został kol. Witold Powidzki. Zawodnik ten „wykulał” cztery strajki. Należy dodać, że dwóch zawodników zadowoliło się trzema strajkami, pięciu dwoma, a sześciu wykonało pełne strącenia kręgli po jednym razie.
Osobną nagrodą jest zawsze uhonorowanie zawodnika z najmniejszą ilością zdobytych punktów. Tym razem tytuł ten powędrował do kol. Teresy Bryski. Niemniej, jak podkreślała zawodniczka, nie o tytuł chodziło – lecz o świetną zabawę w związkowym gronie oraz integrację środowiska związkowców obu „Górników”.
Na zakończenie obiecaliśmy sobie, że spotkanie za rok będzie równie udane jak tegoroczne. Ale i zapewne więcej zawodników weźmie udział w tej cyklicznej imprezie MZZG. Zatem do zobaczenia za rok…