Tomasz Stolarski mistrzem spinningu

Zakończyła się trzyetapowa rywalizacja spinningistów. Mistrzem Koła PZW nr 2 przy kopalni Konin został Tomasz Stolarski.

Tegoroczny mistrz zwyciężył podczas pierwszej tury, która odbyła się 6 maja na Warcie w Woli Podłężnej. Drugi był wówczas Stanisław Harmaciński, a trzeci Wiesław Kulig. Jednak po drugim etapie (16 czerwca w Lądzie) nastąpiło przetasowanie. W klasyfikacji prowadził Wiesław Kulig przed Tomaszem Stolarskim i Pawłem Krawczykiem. Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej turze.

Wędkarze spotkali się w sobotę 30 czerwca nad Wartą ponownie w Woli Podłężnej. Po odprawie na sygnał startu ruszyli raźnym krokiem w poszukiwaniu głównie okoni i szczupaków. Jednak utrzymujące się upalne temperatury skutecznie zniechęcały drapieżniki do żerowania i nie wszyscy zawodnicy mieli kontakt chociażby z tzw. niewymiarami. Do wagi przedstawiono tylko kilkanaście wymiarowych ryb i były to same okonie. Takie wyniki mogą świadczyć o coraz mniejszej ilości ryb drapieżnych w naszej rzece.

Tytuł spinningowego mistrza kola zdobył Tomasz Stolarski uzyskując 7 punktów. Wicemistrzem został Paweł Krawczyk z 13 punktami i wagą 2380 g, trzecie miejsce z tą samą ilością punktów, lecz mniejszą wagą 2370 g zajął Jan Krygier. Czwarty był Wiesław Kulig (19 punktów, 2290 g), piąty Zdzisław Gruchalski (19 punktów, 2240 g), szósty Henryk Gajewski (20 punktów), siódmy Jacek Mikulski (22 punkty), ósmy Stanisław Harmaciński (27 punktów), dziewiąty Stanisław Ochędalski (29 punktów), dziesiąty Łukasz Rydzewski (35 punktów).

Po zakończeniu połowów, rozdaniu pucharów ufundowanych przez firmę Kia Nowicki oraz nagród wszyscy zawodnicy spotkali się przy wspólnym posiłku, aby wspominać tegoroczne trzy tury mistrzowskie.
Zarząd Koła nr 2 dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i zaprasza na kolejne zmagania ze spinningiem.      pk

Na zdjęciach trzecia tura mistrzostw spinningowych. Na fotografii nr 6 zwycięzca Tomasz Stolarski.