Pożegnanie ze spławikiem

Zawody na zakończenie sezonu spławikowego 2018 w kole PZW nr 2 zorganizowano 15 września na kanale Ulgi. Do rywalizacji stanęło 25 zawodników.

Najpierw sędzia Henryk Kamiński przypomniał zasady, potem nastąpiła szybka odprawa, sprawne losowanie i uczestnicy rozeszli się na stanowiska. A tam ruch, mieszanie zanęt, rozlokowywanie sprzętu, gruntowanie zestawów i lepienie kul. O godzinie 8.30 zabrzmiał sygnał rozpoczynający łowienie ryb. W rękach i podbierakach zaczęły pojawiać się pierwsze ryby. Dominowała drobnica w postaci płotek i uklei, chociaż trafiały się też wymiarowe liny i karasie. Wspomnieć należy, że mimo iż były to zawody, walka o puchary, to pomiędzy zawodnikami panowała serdeczna i miła atmosfera. Dokładnie o godzinie 12.00 rozległ się sygnał kończący ostatnie zmagania spławikowe w tym roku. Sędziowie udali się na stanowiska w celu zważenia złowionych ryb. Potem sporządzono protokół i nadszedł czas ogłoszenia wyników.

Zwyciężył Andrzej Grądziel, który uzyskał 4320 g. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Wilczyński – 3980 g, a na trzecim Jan Chudeusz z wynikiem 2920 gr. Kolejne lokaty zajęli:  4. Wiesław Kulig – 2340 g,  5. Bogumił Pluta – 2240 g,  6. Stanisław Harmaciński – 1980 g,  7. ex aequo Bogumił Zalewski i Zbigniew Łechtański – 1780 g,  9. Mariusz Wróblewski – 1740 g,  10. Marcin Nowakowski – 1680 g.
Dziękując wszystkim za udział w tegorocznych zawodach zarząd koła zaprasza wędkarzy na imprezy w przyszłym sezonie.

Tekst i zdjęcia Paweł Krawczyk

Dodaj komentarz