Dwunaste zwycięstwo

Październik w Klubie HDK PCK im św. Barbary przy kopalni Konin upływa pod znakiem bowlingu. W tym roku tradycyjne zawody zostały zorganizowane po raz dwunasty.

Uczestnicy turnieju o puchar prezesa klubu spotkali się w hali Rondo w piątek 26 października. Rywalizację czterech drużyn (nie dojechały zespoły HDK PCK Kawnice i PWSZ) wygrali gospodarze i było to ich dwunaste zwycięstwo.
Bezapelacyjną wygraną zapewniło zgromadzenie 1820 punktów. Krwiodawcy z górniczego klubu triumfowali także w klasyfikacji indywidualnej: pierwszy był Tomasz Kuschek (541 punktów), drugi Grzegorz Gralikowski (482), a trzeci Dariusz Grochociński (466). W reprezentacji kopalni był także Zbigniew Kluska, który zgromadził 331 punktów.

Drużynowo drugie miejsce z 1514 punktami wywalczyli krwiodawcy z klubu HDK PCK Związkowiec, którzy wystąpili w składzie: Dominik Szafrański (419 punktów), Adam Bielecki (311), Grzegorz Będziński (363) i Arleta Bartosiewicz (421).
Trzecia lokata przypadła zespołowi HDK PCK Licheń (1261 punktów), który tworzyli: Alan Ziółkowski (282 punktów), Wiktoria Lewandowska (244), Łukasz Błaszczyk (354) i Jakub Maciejewski (381).
Czwarte miejsce z 1232 punktami zajęła ekipa HDK PCK Kramsk: Artur Żabierek (350 punktów), Łukasz Mikorski (406) i Michał Dąbrowski (376).
Organizatorzy żałowali, że do turnieju zgłosiły się tylko dwie panie. W tej konkurencji lepsza okazała się Arleta Bartosiewicz (421 punktów), przed Wiktorią Lewandowską (244).

Zawody poprowadzili przedstawiciele zarządu klubu: Andrzej Kłonica, Andrzej Juśkiewicz i Zbigniew Kluska. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, a gospodarzom hali Rondo za udostępnienie kręgielni na czas zawodów. Podziękowania składają także fundatorom pucharów: Zakładom Bukmacherskim Milenium z Zielonej Góry, Piekarni Jan Staszak z Sompolna oraz posłowi PO Tomaszowi Piotrowi Nowakowi.

Tekst i zdjęcia Zbigniew Kluska

 

Dodaj komentarz