Muzyczny rejs na Hawaje

Zanim żeglarze rozpoczęli rywalizację na Jeziorze Pątnowskim, spotkali się na koncercie „Złota Szekla”. To muzyczne spotkanie odbyło się w przeddzień zimowych regat, 16 listopada w Domu Kultury Oskard.

W ubiegłym roku organizatorzy imprezy z Klubu Żeglarskiego kopalni Konin wpadli na pomysł, by zainteresować młodzież muzyczną tradycją pływającej braci. Tak narodził się Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla”. W drugiej edycji konkursu wzięło udział 13 uczniów z czterech szkól. Najlepsze okazały się: Sandra Ławniczak i Oliwia Pałasz ze SP nr 12 oraz Iga Brzezińska ze SP nr 15. Laureatki wystąpiły wraz z dorosłymi artystami podczas koncertu w Oskardzie. Trzeba przyznać, że młodych talentów w Koninie nie brakuje – wszystkie trzy wykonawczynie wypadły doskonale.
Po tym wokalnym wstępie grupa „Żeglarska Piętnastka” zaprosiła publiczność w rejs na Hawaje. Dzieci ze SP nr 15 biorą udział w szkoleniu żeglarskim prowadzonym przez górniczy klub, a w rewanżu przygotowują specjalny barbórkowy występ.
Podczas koncertu zaprezentowały się także wolontariuszki Fundacji #OnkoRejs, prowadzącej zbiórkę pieniędzy na wyprawę morską żaglowcem „Fryderyk Chopin” osób zmagających się z chorobą nowotworową. Publiczność wspomogła tę akcję.

„Dobre wieści” przekazał żeglarzom Józef Mikicin, wpisując się w niewymuszoną atmosferę koncertu. Gwiazdą wieczoru był zespół „Atlantyda”, propagujący tradycję piosenki żeglarskiej i morskiej. Grupa objechała wiele festiwali i marin, w Oskardzie przypomniała swoje najpopularniejsze przeboje i znane publiczności żeglarskie standardy.   eg

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz