Krwiodawcy w akcji

Nieco ponad 25 litrów pełnej krwi oddali uczestnicy akcji krwiodawstwa zorganizowanej 5 kwietnia przez Międzyzakładowy Górniczy Klub HDK PCK im. św. Barbary przy PAK KWB Konin.
Była to druga w tym roku zbiorowa akcja. Wzięli w niej udział członkowie klubu oraz pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych, w sumie aż 56 osób. Szkoła współpracuje z krwiodawcami już od kilku lat, udostępniając im salę. Bliskie kontakty pozwalają przekonać młodzież do idei honorowego oddawania krwi, a skutek widać podczas kolejnych akcji, bowiem uczniowie stają się ich coraz solidniejszym filarem.

Patronat nad ostatnią akcją objął prezydent Konina Piotr Korytkowski, który z wielką przychylnością odnosi się do idei czerwonokrzyskiej. Prezydent ufundował drobne upominki dla młodych krwiodawców.
Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom akcji i zaprasza na kolejną, która odbędzie się 13 września, także w szkole górniczej.

Zarząd planuje również wycieczkę dla członków klubu – do Malborka, Elbląga i Torunia. Będzie można zwiedzić zamek krzyżacki, najciekawsze zabytki Torunia i wziąć udział w rejsie Kanałem Elbląskim. Termin wyjazdu to 14 i 15 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy chętnych przyjmą członkowie zarządu klubu. Szczegóły na temat wycieczki są dostępne na stronie internetowej hdkpckkwbkonin.pl. Zapraszamy!    eg

Fot. Andrzej Juśkiewicz

 

Dodaj komentarz