Sezon spławikowy otwarty

W ostatnią sobotę kwietnia na zbiorniku w Starym Mieście wędkarze Koła PZW nr 2 działającego przy kopalni Konin otworzyli sezon spławikowy. Była to jednocześnie pierwsza tura mistrzostw koła.
Choć pogoda nie rozpieszczała, nad wodą stawiło się 33 uczestników. Tak duża liczba świadczy o tym, że w zmaganiach sportowych bierze udział coraz więcej członków koła. Organizatorzy żałują tylko, że w gronie zainteresowanych wędkowaniem znalazła się zaledwie jedna koleżanka.
Po wylosowaniu stanowisk podzielonych na dwa sektory rozpoczęło się łowienie. W obu sektorach można było osiągnąć zbliżony wynik. Jak to czasem bywa, ryba zaskoczyła swym słabym żerowaniem, co w tym zbiorniku, słynącym z dużej populacji drobnej płoci, krąpia i leszcza, jest zjawiskiem niespotykanym. Rywalizacja była więc zacięta do ostatniego sygnału, kończącego zawody.
Po trzygodzinnych zmaganiach zwycięzcą pierwszych w sezonie zawodów spławikowych został Andrzej Śramski z wynikiem 6200 g. Drugie miejsce wywalczył Bogumił Pluta, który uzyskał 4180 g, natomiast trzecie miejsce Bogumił Zalewski z wynikiem 4480 g (drugie miejsce w sektorze B).
Kolejne lokaty zajęli: 4. Krzysztof Śliwczyński (3000 g, sektor A), 5. Andrzej Kałużny (4120 g, sektor B), 6. Jan Chudeusz (2960 g, A), 7. Stanisław Harmaciński (3600 g, B), 8. Andrzej Grądziel (2780 g, A), 9. Piotr Roda (3460 g, B), 10. Piotr Szulc (2680 g, A).
Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody, wręczył je prezes koła Piotr Szkołut.        pk