Wszystkie rybki małe i duże

Wędkarze to specyficzna grupa ludzi. Nie jest ważne młodzi czy starzy, czy i gdzie pracują, czy też są emerytami. Oni każdą wolną chwilę najchętniej spędziliby nad wodą z kijem w ręku.
W sobotę 6 lipca na zbiorniku przy ulicy Harcerskiej zebrali się starsi koledzy Koła PZW nr 2 działającego przy kopalni Konin. Celem zawodów, oczywiście poza rywalizacją sportową, była integracja i dobra zabawa, mile spędzony czas, wymiana doświadczeń i wspólne plany na przyszłość. Po zapisach, losowaniu stanowisk i przedstawieniu regulaminu wędkarze przystąpili do przygotowywania wylosowanego miejsca i zanęcania. Po ustalonym czasie nastąpił wystrzał jako sygnał do rozpoczęcia rywalizacji.
Zawody trwały cztery godziny, w czasie których wędkarze z różną częstotliwością wyławiali z wody większe i mniejsze ryby, z naciskiem na mniejsze. Po sygnale kończącym współzawodnictwo, komisja sędziowska przeprowadziła ważenie ryb (wszystkie trafiły z powrotem do wody) oraz ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce wywalczył Bogumił Pluta z wynikiem 3950 g. Drugą lokatę zajął Andrzej Kałużny (3650 g), a na ostatnim miejscu podium stanął Zbigniew Łechtański (2350 g). Kolejne lokaty zajęli: 4. Jan Chudeusz (2200 g), 5. Eugeniusz Pilarski (2050 g), 6. Stanisław Markowski (1800 g), 7. Wiesław Kulig (1750 g), 8. Jan Wejman (1750 g), 9. Zdzisław Ochędalski (1650 g), 10. Józef Ryszawa (1400 g).     pk

Dodaj komentarz