Lampka Górnicza po nowemu

Bieg o Lampkę Górniczą, jedna z imprez sportowych towarzyszących konińskiej Barbórce, odbędzie się po raz 28. Organizator zawodów Klub Biegacza Aktywni Konin zapowiada spore zmiany.

Zawodnicy pobiegną inną niż w ubiegłych latach trasą, która nawiązuje do historycznych biegów z początków imprezy i prowadzi Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, ponownie Alejami do ulicy Kopernika, przy KDK do ronda Solidarności, następnie ulicą Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Sosnową, Okólną, Zakole, 11 Listopada, Kolejową, Przemysłową, Dworcową i Alejami. Start i meta przy hali Rondo. Szczegóły na załączonej mapce.

Bieg zaplanowano na niedzielę 24 listopada. Zapisy chętnych już trwają na Data Sport – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5138.

Do końca września wpisowe wynosi 45 zł. Potem będzie droższe – do 31 października 55 zł, do 15 listopada 60 zł. Członkowie Klubu Biegacza Aktywni Konin mają znaczną zniżkę, podobnie młodzież szkolna z Konina – dla niej cena wynosi 25 zł, biegacze powyżej 70 roku życia startują bezpłatnie. Każdy zawodnik otrzyma medal i koszulkę. Uczestnicy powinni mieć ukończone 18 lat, młodsi od 16 roku życia startują za zgodą opiekuna.
Zawodnicy będą klasyfikowani według kategorii wiekowych, wyłoniony zostanie także najlepszy biegacz i biegaczka z Konina. Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach biegu odbędą się Mistrzostwa Polski Górników Węgla Brunatnego. Zapraszamy!   e

Dodaj komentarz