Żeglarski rok jubileuszowy

Komandor Klubu Żeglarskiego KWB Konin Tomasz Piasecki znalazł się wśród pięciu osób nagrodzonych medalem 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Odznaczenia wręczono 11 stycznia br. podczas podsumowania sezonu w Konińskim Okręgowym Związku Żeglarskim.

Komandor i członkowie górniczego klubu przygotowują się do obchodów 60-lecia, przypadającego w tym roku. Z pewnością nawiążą do bogatej tradycji i doświadczeń poprzednich lat. Mają na swoim koncie szereg imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Od lat organizują wczasy pod żaglami na Mazurach, Jezioraku i Jeziorze Powidzkim oraz rejsy do Kruszwicy, prowadzą szkółki żeglarskie dla uczniów oraz rejsy dla dzieci z niepełnosprawnością, a także szkolenia na stopień żeglarza i sternika. Jako jeden z nielicznych górniczy klub organizuje także koncerty: barbórkową „Złotą Szeklę”, występy zespołów szantowych i inne muzyczne spotkania.

Od kilku lat klub modernizuje swoją bazę w Pątnowie, część prac na przystani została już wykonana. Teraz żeglarze zamierzają przebudować hangary i zaplecze socjalne. Oczywiście, takie inwestycje wymagają sporych środków finansowych. Stąd apel o wsparcie ambitnych żeglarskich planów.
Klub Żeglarski KWB Konin jest samodzielnym stowarzyszeniem o statusie organizacji pożytku publicznego, dlatego można przekazać 1 procent podatku na jego działalność – KRS 0000168252.

Tegoroczny sezon w konińskim okręgu żeglarskim zainicjują regaty organizowane przez KŻ KWB Konin 23 maja w Pątnowie. Górnicy planują także zawody o puchar komandora klubu 22 sierpnia oraz XXVI Zimowe Regaty Barbórkowe, które odbędą się 14 listopada. Wszystkie te imprezy zostaną przeprowadzone w ramach Grand Prix Jezior Konińskich. Zapraszamy! eg

Na zdjęciu komandor KŻ KWB Konin Tomasz Piasecki, fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz