1% dla żeglarzy

Klub Żeglarski działający przy kopalni Konin w tym roku świętuje jubileusz. Przez sześć dekad żeglarze zdobyli wiele doświadczeń, zorganizowali szereg imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Są wśród nich naturalnie regaty, najbardziej znane to Zimowe Regaty Barbórkowe, jedyne takie zawody w Polsce. Poza tym co roku organizowane są regaty na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, a także wczasy pod żaglami. Klub zaprasza również, co dość nietypowe dla żeglarzy, na koncerty. Złota Szekla od lat towarzyszy konińskiej Barbórce, są także występy zespołów szantowych oraz konkurs Szkolna Szekla. Od kilku sezonów żeglarze współpracują ze szkołą podstawową nr 15, prowadząc dla uczniów zajęcia nad wodą i na wodzie, organizują też szkolenia na stopień żeglarza i sternika.

Ostatnio klub gromadzi fundusze przeznaczone na przebudowę przystani w Pątnowie. Część prac już została wykonana, ale w planach jest jeszcze drugi etap modernizacji. Żeglarze zamierzają przebudować hangary i zaplecze socjalne, tak aby budynki, które postawiono jeszcze w latach 60, doprowadzić do standardu nowoczesnej mariny, miejsca przyznanego żeglarzom i wodniakom.
Wszystkich, którzy popierają te ambitne plany, zachęcamy do finansowego wsparcia działalności klubu. Klub Żeglarski KWB Konin jest samodzielnym stowarzyszeniem o statusie organizacji pożytku publicznego, dlatego można przekazać 1 procent podatku na jego działalność – KRS 0000168252.

 

Dodaj komentarz