Uczta dla ucha i serca

102. rocznica odzyskania niepodległości była inna niż dotychczasowe, pandemia uniemożliwiła zorganizowanie wielu zaplanowanych uroczystości. Jedną z nich miał być koncert Orkiestry Dętej PAK KWB Konin.

Jednak muzycy pracujący pod dyrekcją Mirosława Pacześnego nie zrezygnowali z uczczenia narodowego święta. Zaproponowali spotkanie w internecie,  zaprezentowali online koncert zatytułowany „Włącz się w niepodległość”.
Na koncert zaprosił prezydent Konina Piotr Korytkowski: Mam przyjemność i zaszczyt zaprosić państwa na muzyczną niepodległościową ucztę. Będziemy mogli poczuć ducha polskich patriotów, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.

Podczas koncertu rzeczywiście zabrzmiały znane wszystkim, chwytające za serce melodie, które ułożyły się w  muzyczną  ścieżkę  ku niepodległości.  Od  hymnu  państwowego,   przez  „Warszawiankę” z czasów Powstania Listopadowego, „Pierwszą Brygadę”, popularnie melodie międzywojenne do pieśni Powstania Warszawskiego. Na zakończenie zabrzmiała ”Oka” i marsz „Szlakiem Brdy”. Z orkiestrą wystąpiła wokalistka Aleksandra Piechocka.

Występ był transmitowany na żywo, internauci bardzo o szybko na niego zareagowali, pojawiło się wiele słów uznania i podziękowania. Jeden z wpisów głosi: Bierzcie i słuchajcie. Wspaniała uczta dla ucha i serca.

Koncert jest dostępny na facebooku na profilu Orkiestry Dętej PAK KWB Konin (https://www.facebook.com/orkiestrakonin/videos/667820697211720/), a także Konińskiego Domu Kultury, portalu Konin.Tu płynie energia oraz LM.PL.  Zapraszamy do posłuchania.     eg

 

Dodaj komentarz