Konin bliżej Zachodu?

Stacja kolejowa Konin Zachód prezentuje się bardzo okazale. To fragment modernizowanej od kliku lat linii Poznań – Warszawa.

Przystanek usytuowany jest na wysokości osiedla Chorzeń. Kiedyś był tam podziemny przejazd dla mniejszych aut i przejście dla pieszych, z którego korzystali między innymi pracownicy położonej w pobliżu parowozowni i wagonowni. Pod torami przebiegał także ciek wodny, którego obecność niewątpliwie skomplikowała przebudowę; trzeba było wypompować duże ilości wody i znacznie obniżyć teren. To sprawiło, że była to wielka inwestycja.

Modernizacja objęła także obiekty na powierzchni. Powstały nowoczesne perony z całą kolejową infrastrukturą, są wiaty, megafony, zegary i nowe wejścia dla pieszych i wózków. Wszystko przedstawia się porządnie i solidnie.

Nazwa przystanku sugeruje właściwy kierunek zmian, ale nie jest to jeszcze Zachód. Dlaczego? Nowoczesne z wyglądu wejście jest ciasne, a przez to niewygodne, dla wózków. A poza tym od strony Chorznia na stację prowadzi polna droga…          po

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz