Akcja krwiodawstwa

Krwiodawcy zrzeszeni w kopalnianym klubie planują na bieżący rok cztery akcje zbiorowego oddawania krwi. Najbliższa odbędzie się w lutym.

Zarząd Górniczego Klubu HDK PCK im. św. Barbary przy kopalni Konin przyjął terminarz działań na rok 2022. Zaplanowano cztery akcje grupowego oddawania krwi. Pierwsza odbędzie się 11 lutego, druga 22 kwietnia, kolejna 16 września, a ostatnia 18 listopada. Klub przedłużył współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, które będzie obsługiwało wszystkie tegoroczne akcje.

Krew jest bezcennym lekiem, potrzebnym zwłaszcza w ostatnim czasie. Członkowie górniczego klubu zawsze kierują się zasadą bezinteresownej pomocy, zatem zarząd klubu liczy na to, że odpowiedzą na apel, mimo panującej pandemii.

Lutowa akcja zostanie zorganizowana w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. Należy się zgłosić do dużej sali gimnastycznej (wejście od strony ul. Wyszyńskiego) w godz. 8.00 – 11.30. Uczestnicy akcji powinni zabrać dowody osobiste oraz maseczki.

 

Dodaj komentarz