Muzyczna majówka

Święto Pracy w Koninie obchodzone było przy dźwiękach Orkiestry Dętej PAK KWB Konin. Pochód, który przeszedł Alejami 1 Maja pod halę „Rondo” prowadziły mażoretki i muzycy w górniczych mundurach.

Podczas wiecu pod halą sportową poruszono temat emerytur dla górników i energetyków oraz przyszłości regionu, który coraz częściej opuszczają młodzi ludzie i który nadal czeka na sprawiedliwą transformację. Uroczystość zakończył koncert kopalnianego zespołu.

Górnicza orkiestra towarzyszyła także mieszkańcom Kutna, świętującym Dzień Flagi. Na drugiego maja miasto przygotowało wiele atrakcji, w tym marsz ze stumetrową flagą i Bieg ku Biało-Czerwonej; wszystkie wydarzenia okraszone były muzyką w wykonaniu konińskiego zespołu. Słoneczna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Kutna licznie pojawili się na ulicach miasta, orkiestra miała zatem wielu słuchaczy.
Szkoda, że nasi muzycy podczas obchodów świąt państwowych najczęściej grają na wyjeździe, a władze Konina tak rzadko wykorzystują możliwości górniczej orkiestry.

Na  prośbę  naszych  muzyków  przekazujemy  zaproszenie  na koncert,  który odbędzie się  w niedzielę  8 maja w hali „Rondo”.  Wystąpi zaprzyjaźniony  z górniczą orkiestrą  Reprezentacyjny Zespół  Artystyczny  Wojska  Polskiego.   Początek koncertu  o godz. 17.00.   Wstęp wolny.    e

Fot. orkiestra, UM w Kutnie

 

Dodaj komentarz