Regaty sierpniowe

Klub Żeglarski przy KWB Konin zaprasza na doroczne Regaty o Puchar Komandora, które odbędą się w sobotę 20 sierpnia na Jeziorze Pątnowskim.

W tym roku żeglarze będą rywalizować w klasach: omega,  turystyczna T1,  turystyczna T2,  turystyczna T3  oraz open. Warunkiem przeprowadzenia regat  w danej klasie jest zgłoszenie  co najmniej trzech załóg.  Szczegóły w instrukcji żeglugi.  Impreza jest zaliczana do  Grand Prix Jezior Konińskich.

W regatach mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający  odpowiednie uprawnienia – co najmniej  patent żeglarza jachtowego.  Wpisowe wynosi  30 zł od osoby dorosłej,  młodzież płaci po 20 zł.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu regat w biurze zawodów  na przystani klubowej w Pątnowie  od godz. 9.00 do 10.45.  Otwarcie imprezy nastąpi  o godz.11,  odprawa sterników o 11.15,  a przewidywany start  do pierwszego wyścigu o 11.30.

Ogłoszenie wyników  zaplanowano  na godzinę 17.   Później organizatorzy  zapraszają na spotkanie integracyjne  i wspólne śpiewanie szant.  Do zobaczenia!    e

Fot. Piotr Ordan

 

Dodaj komentarz