Ahoj, przygodo!

Żeglarze z klubu działającego przy kopalni Konin kontynuują akcję „Ahoj, przygodo!”, zapraszając na przystań w Pątnowie dzieci z kolejnych szkół.

W ostatnią niedzielę maja zawitała tam grupa uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach i Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Członkowie klubu przygotowali dla nich cztery łódki – dwa Oceany, Tes oraz Sasankę, którymi sterowali komandor klubu Tomasz Piasecki, Andrzej Mrówczyński, Marek Olkowski oraz Mariusz Ostynowicz. Żeby zabrać na wodę wszystkich chętnych, dzieci trzeba było podzielić na czteroosobowe grupy. Ci, którzy czekali na brzegu, mogli spędzić czas przy ognisku, mieli też dostęp do automatu z napojami w mesie. Poznanie podstaw żeglarstwa wzbudziło ciekawość uczniów, więc klub ma nadzieję, że nie była to ich ostatnia wizyta w Pątnowie.

Za to dobrze zadomowieni są na przystani uczniowie Żeglarskiej Piętnastki, czyli SP nr 15 w Koninie. Ich kolejna wizyta przypadła 9 czerwca.
Młodzi adepci żeglarstwa trafili na wymarzoną pogodę – lekki wiatr, słońce i prawie bezchmurne niebo. Dzięki temu można było zrealizować cały zaplanowany program. W czasie rejsów dzieci mogły zapoznać się z budową łódek oraz podstawami żeglarstwa, ze sterowaniem łodzią włącznie.
Po zakończeniu pływania gospodarze zaproponowali mały piknik  – gry i zabawy zakończone grillem i oglądaniem zdjęć o tematyce żeglarskiej.
Zwieńczeniem imprezy był chrzest żeglarski oraz i wręczenie odpowiednich certyfikatów uczestnikom rejsów. Ojcem chrzestnym został wicekomandor klubu Andrzej Mrówczyński. Imprezę zakończyło wspólne grupowe zdjęcie i obietnica kolejnej wizyty przy najbliższej okazji.       tt, eg
Zdjęcia Tadeusz Trębacz

Dodaj komentarz